Jak vznikaly tyto nové stránky

Přejít na nový web není legrace, změna vyžaduje mnoho hodin našeho času, promyšlený koncept a především smysluplný obsah. My měníme web po šesti letech.

V květnu 2018 se způsobem, kterému příliš nerozumím, podařilo někomu, koho asi neznám, napadnout naše původní internetové stránky. Tyto stránky jsme jako první oficiální web školy uvedli do provozu v roce 2012 po dvou letech používání jednoduchého řešení. Za těch šest let se naplnily obrovským množstvím obsahu - články, pozvánky na koncerty a výstavy, galerie s mnoha alby, další vzdělávání pedagogů, aktuální soubory ke stažení, napojení na sociální sítě, elektronická žákovská knížka a mnoho dalších drobností, které nám i vám zjednodušovaly život. A přijde den, kdy je něco, co používáte prakticky denně během chvilky pryč.

Snažili jsme se web udržet při životě, protože se blížil zápis na další školní rok, probíhala celá řada dalších akcí, ale vždy se vracela jedna a ta stejná chyba, která stránky shazovala. Byli jste trpěliví a tolerantní. Díky! Já už trpělivost ztratil a proto jsem se rozhodl během prázdnin postavit úplně nový web. Moderní, aktuální a hlavně se zálohováním, o které se nemusím starat.

Každý systém má své výhody a nevýhody. Věřím, že výhody převáží a tyto stránky budou pro vás uživatele dobrým rozcestníkem a zdrojem informací. Jsou jako malé dítě. Postupně porostou a budou lepšími. Odpusťte jim proto dětskou vrtošivost a občasné "legrácky". 

Určitě všichni uvítáme nápady na jejich rozvoj. 


Jakub Weiss, 25. 7. 2018