Adventní a vánoční on-line vystoupení

28.12.2020

Události doby nám od 1. října 2020 znemožnily vystupování a koncertování pro veřejnost, proto jsme se museli zase přesunout do on-line prostředí a pořádat kulturní akce přes internet. 

A protože je pro nás právě adventní čas jedním z nejnáročnějších období (i když bychom měli v klidu relaxovat a připravovat se na Vánoce :-) ), online koncertů a vystoupení se nakonec podařilo zrealizovat více, než jsme doufali. 

Příprava online koncertu je mnohem náročnější než běžné živé vystoupení. K nastudování programu, dramaturgii a zkoušce na místě přibývá ještě dobré zaznamenání zvuku a obrazu a jejich následné zpracování. Produkce takového koncertu ve výsledku zabere několik desítek hodin.  Výhodou je pak trvalé uložení a možnost vidět záznam i zpětně. Největší výhodou je dostupnost online koncertu mnohem většímu množství diváků. Bohužel se ve virtuálním světě ztrácí atmosféra a divácké reakce. 

Náš on-line adventní program zahájil koncert učitelů na Libínském Sedle. Chtěli jsme dodržet tradici našich adventních koncertů v kostele sv. Anny. Bonusem nám bylo krásné sluníčko i zasněžená krajina.

záznam Adventního on-line koncertu učitelů najdete zde:  https://youtu.be/dRpoU5JgXyg

Na 8. a 9. prosince jsme plánovali taneční a hudební večery v městském divadle. Kulturní a informační služby nám umožnily využít zázemí divadla a místo živého představení společnými silami jsme po dvě odpoledne natáčeli 1. a 2. část Vánočního koncertu. 

záznam Vánočního koncertu najdete zde:

1. část: https://youtu.be/44gQsgSI9MA

2. část: https://youtu.be/dPFdCs_5lTs

A aby těch aktivit nebylo málo a "zahrálo si" co nejvíce dětí, natáčeli jsme ve třídách ještě online koncert pro mateřské školky. Ten je bohužel neveřejný, uvidí ho právě jen děti ve školkách a odkaz ke shlédnutí dostanou rodiče vystupujících žáků.

Byl to jiný prosinec, než jsme zvyklí, ale snažili jsme se udělat radost všem, kteří mají o kulturu zájem.