ČLÁNKY A INFORMACE

Z důvodu přípravy prázdninových rekonstrukcí vyhlašuje ředitel školy "Ředitelské volno" ve dnech 29. a 30. června 2020. Podrobnosti jsou uvedeny v přiloženém dokumentu.

Od 11. května bude obnovena výuka ve škole pro všechny obory. Podrobné informace uvádíme v přiloženém dokumentu. Dále zde naleznete čestné prohlášení, které je nutné vyplnit před příchodem žáka na 1. hodinu.

Milí čtenáři, máme za sebou asi deset dnů pokusu o výuku na dálku. Hned na začátek chci všem - učitelům, rodičům, dětem - velice poděkovat. Jak spolu komunikujeme, je vidět, že jsme na sebe milí, rádi se slyšíme/vidíme, snažíme se navzájem podpořit, pomáhat si a to vše přenášíme na naše děti.

Koronagalerie

03.04.2020

Během distanční výuky pracují děti z domova. Zde přikládáme několik fotografií výtvarných prací, které doma vznikly. Berte tuto galerii jako pozvánku na květnovou výstavu v Zimní zahradě Městského úřadu v Prachaticích. Navštívit ji budete moci (pravděpodobně ještě s rouškou) v úředních hodinách městského úřadu.

nevíme dne ani hodiny, kdy se vrátíme opět s dětmi do školy. Ale nezoufejte, výuka pokračuje. Všichni učitelé jsou dostupní na školních emailech (najdete je zde v kontaktech). Pod těmito emaily je najdete i v aplikaci Skype určené pro videohovory, chat, přenos souborů,...

Čtvrtek 23. ledna byl věnován prvnímu společnému setkání klavíristů z prachatického okresu. Tentokrát se sešli žáci a učitelé z prachatické, vimperské a volarské ZUŠky. Během dopoledne mohl každý zahrát libovolný repertoár sólově či v komorním uskupení. Skvělá atmosféra plná vzájemné inspirace, respektu a podpory byla podpořena i sto padesáti...

Projektové dny pomáhají našim učitelům, aby se s dětmi mohli věnovat intenzivněji a detajlněji vybraným problémům.

Je za námi 3. ročník celorepublikového happeningu ZUŠ Open, který organizuje a propaguje Nadační fond Magdaleny Kožené, majitelky velkého hlasu a slavného jména ve světě nejen klasické hudby.

V úterý 14. května se nám podařilo uskutečnit už druhý díl našeho putování za historií hudebních nástrojů - konkrétně varhan. V minulém roce se sešla výborná parta žáků a nás zajisté neméně výborných učitelů... :-) Navštívili jsme a prakticky ozkoušeli hru na varhany v Prachaticích, ve Vodňanech a na Lomci.