ČLÁNKY A FOTOGALERIE

Kolik se toho dá stihnout za jeden víkend... V sobotu 11. května se naši žáci rozprchli na opačné strany prachatického okresu. K zahájení plavební sezóny (ukázky plavení dříví na Jeleních Vrších) přispěl Libíňáček.

2. května jsme po náročné instalaci slavnostně otevřeli výstavu výtvarného oboru Cesta do pravěku. Výstavu hostí zimní zahrada Městského úřadu Prachatice a vernisáž zahájila vedoucí odboru kultury, školství a cestovního ruchu Martina Klinecká, následně účastníky vernisáže pozdravil místostarosta města Jan Kotrba a své si k výstavě řekli i ředitel...

V průběhu zimy si náš folklórní soubor začal připravovat nové hudebně - taneční pásmo. Motivací pro všechny muzikanty i tanečníky bylo folklórní soustředění, které vedl přední český folklorista a pedagog Zdeněk Vejvoda.

V letošním školním roce vyhlásil spolek Ústřední umělecká rada ZUŠ soutěže ve hře na kytaru, smyčcové nástroje, klavír, soutěž orchestrů, literárně-dramatického a výtvarného oboru.

Vyprodaný koncert v divadle je pro nás tradičně koncertním vrcholem adventu a předvánočního času. Podívejte se s námi na jednotlivá koncertní vystoupení zachycená na fotografiích okem Kateřiny Přibylové.

Tradičně pořádáme ve spolupráci s paní Weyserovou a za podpory grantu Města Prachatic Adventní koncert v kostele sv. Anny na Libínském Sedle. A tradičně jej pořádáme vždy 1. adventní neděli odpoledne. Obří sněhová nadílka nám ale letos tuto tradici narušila. Mnozí vystupující žáci i učitelé zůstali uvězněni doma v závějích, nebo se neodvažovali na...

Během podzimních prázdnin jsme díky projektu EU vyrazili za poznáním do dánské Kodaně. K osmadvaceti žákům a dvěma učitelům se v rámci své dovolené přidalo ještě dalších deset zaměstnanců s rodinnými příslušníky, a tak nás z Malého náměstí 26.10. ve 4 hodiny ráno odjíždělo téměř padesát.

Je za námi první letošní koncertování. Celoroční maraton vystoupení a představení jsme zahájili prvním z neformálního cyklu koncertů, který pracovně nazýváme "Kdo už něco umí, ten si zahraje". Cílem je dát příležitost co největšímu množství žáků vystoupit na pódiu, aby se zbavovali trémy a zažili koncertní zkušenost častěji, než jen na třídních...

Je za námi první rok obnovené spolupráce s rakouskou hudební školou ze St. Georgen an der Gusen. První společné setkání proběhlo v Rakousku v rámci klubového večera rockových a popových kapel. Náš SynthRock se na pódiu neztratil, kluci zahráli skvěle a měli po vystoupení čas popovídat i s rakouskými muzikanty.