ČLÁNKY A FOTOGALERIE

2. května jsme po náročné instalaci slavnostně otevřeli výstavu výtvarného oboru Cesta do pravěku. Výstavu hostí zimní zahrada Městského úřadu Prachatice a vernisáž zahájila vedoucí odboru kultury, školství a cestovního ruchu Martina Klinecká, následně účastníky vernisáže pozdravil místostarosta města Jan Kotrba a své si k výstavě řekli i ředitel...

V průběhu zimy si náš folklórní soubor začal připravovat nové hudebně - taneční pásmo. Motivací pro všechny muzikanty i tanečníky bylo folklórní soustředění, které vedl přední český folklorista a pedagog Zdeněk Vejvoda.

V letošním školním roce vyhlásil spolek Ústřední umělecká rada ZUŠ soutěže ve hře na kytaru, smyčcové nástroje, klavír, soutěž orchestrů, literárně-dramatického a výtvarného oboru.

Vyprodaný koncert v divadle je pro nás tradičně koncertním vrcholem adventu a předvánočního času. Podívejte se s námi na jednotlivá koncertní vystoupení zachycená na fotografiích okem Kateřiny Přibylové.

Tradičně pořádáme ve spolupráci s paní Weyserovou a za podpory grantu Města Prachatic Adventní koncert v kostele sv. Anny na Libínském Sedle. A tradičně jej pořádáme vždy 1. adventní neděli odpoledne. Obří sněhová nadílka nám ale letos tuto tradici narušila. Mnozí vystupující žáci i učitelé zůstali uvězněni doma v závějích, nebo se neodvažovali na...

Během podzimních prázdnin jsme díky projektu EU vyrazili za poznáním do dánské Kodaně. K osmadvaceti žákům a dvěma učitelům se v rámci své dovolené přidalo ještě dalších deset zaměstnanců s rodinnými příslušníky, a tak nás z Malého náměstí 26.10. ve 4 hodiny ráno odjíždělo téměř padesát.

Je za námi první letošní koncertování. Celoroční maraton vystoupení a představení jsme zahájili prvním z neformálního cyklu koncertů, který pracovně nazýváme "Kdo už něco umí, ten si zahraje". Cílem je dát příležitost co největšímu množství žáků vystoupit na pódiu, aby se zbavovali trémy a zažili koncertní zkušenost častěji, než jen na třídních...

Je za námi první rok obnovené spolupráce s rakouskou hudební školou ze St. Georgen an der Gusen. První společné setkání proběhlo v Rakousku v rámci klubového večera rockových a popových kapel. Náš SynthRock se na pódiu neztratil, kluci zahráli skvěle a měli po vystoupení čas popovídat i s rakouskými muzikanty.

Poslední víkend před koncem školního roku je spojený tradičně s prachatickými slavnostmi. V letošním roce jejich program obohatily hned tři naše soubory. Páteční večer byl pro nás ve znamení jihočeského folklóru a bretaňské, irské i historické hudby. V sobotu pak na parkáně zahrála své poslední společné vystoupení rocková formace SynthRock.