ČLÁNKY A INFORMACE

od pondělí 12. 4. 2021 se v ZUŠ umožňuje individuální prezenční výuka v hudebním oboru (jeden žák a jeden pedagogický pracovník) - kromě sólového zpěvu a individuální konzultace v tanečním a výtvarném oboru (jeden žák a jeden pedagogický pracovník).

Události doby nám od 1. října 2020 znemožnily vystupování a koncertování pro veřejnost, proto jsme se museli zase přesunout do on-line prostředí a pořádat kulturní akce přes internet.

Po "jarním půstu" využili žáci ZUŠ Prachatice poslední krásné podzimní dny, aby tím, co se naučili, potěšili nejen sebe, ale i druhé.

Welcome to Hollywood. Těmito slovy přivítala Mrs. Smith žáky Tanečních oborů ZUŠ Prachatice a ZUMŠ Vlachovo Březí, kteří se rozhodli strávit společný týden v krásném prostředí Benešovského mlýna v Heřmani. Po celý týden si měli žáci možnost vyzkoušet různá povolání, spojená s filmovým průmyslem, počínaje vytvořením vlastních scénářů, přes kostýmní...

Milí čtenáři, máme za sebou asi deset dnů pokusu o výuku na dálku. Hned na začátek chci všem - učitelům, rodičům, dětem - velice poděkovat. Jak spolu komunikujeme, je vidět, že jsme na sebe milí, rádi se slyšíme/vidíme, snažíme se navzájem podpořit, pomáhat si a to vše přenášíme na naše děti.

Koronagalerie

03.04.2020

Během distanční výuky pracují děti z domova. Zde přikládáme několik fotografií výtvarných prací, které doma vznikly. Berte tuto galerii jako pozvánku na květnovou výstavu v Zimní zahradě Městského úřadu v Prachaticích. Navštívit ji budete moci (pravděpodobně ještě s rouškou) v úředních hodinách městského úřadu.

Čtvrtek 23. ledna byl věnován prvnímu společnému setkání klavíristů z prachatického okresu. Tentokrát se sešli žáci a učitelé z prachatické, vimperské a volarské ZUŠky. Během dopoledne mohl každý zahrát libovolný repertoár sólově či v komorním uskupení. Skvělá atmosféra plná vzájemné inspirace, respektu a podpory byla podpořena i sto padesáti...

Projektové dny pomáhají našim učitelům, aby se s dětmi mohli věnovat intenzivněji a detajlněji vybraným problémům.

Je za námi 3. ročník celorepublikového happeningu ZUŠ Open, který organizuje a propaguje Nadační fond Magdaleny Kožené, majitelky velkého hlasu a slavného jména ve světě nejen klasické hudby.

V úterý 14. května se nám podařilo uskutečnit už druhý díl našeho putování za historií hudebních nástrojů - konkrétně varhan. V minulém roce se sešla výborná parta žáků a nás zajisté neméně výborných učitelů... :-) Navštívili jsme a prakticky ozkoušeli hru na varhany v Prachaticích, ve Vodňanech a na Lomci.