OBORY

Hudební obor

Hudební obor je nejdéle vyučovaným oborem v naší škole. Každý rok jej navštěvuje přibližně tři sta žáků ve věku od pěti do devatenácti let. Výuka je rozdělena na přípravné studium, studium na I. stupni a studium na II. stupni. Každý žák ve svém studijním zaměření navštěvuje kromě individuálních hodin hry na nástroj či sólového zpěvu i kolektivní výuku - hudební nauku, souborovou a komorní hru nebo pěvecký sbor.

A která studijní zaměření v hudebním oboru aktuálně vyučujeme? Hru na:

- klavír, elektronické klávesové nástroje,

- žesťové dechové nástroje (trubku, trombon, lesní roh, tubu, tenor),

- dřevěné dechové nástroje (klarinet, saxofon, flétnu), zobcovou flétnu

- housle, violu, violoncello, kontrabas

- kytaru, elektrickou kytaru, baskytaru

- akordeon

- bicí nástroje

a také sólový zpěv. 

Součástí každého studijního zaměření je také Hudební nauka, komorní a souborová hra nebo sborový zpěv.

Na pobočce ve Lhenicích vyučujeme v současné době hře na žesťové dechové nástroje, zobcovou flétnu, kytaru, klavír, bicí a elektronické klávesové nástroje.

Ukázka z on-line koncertu v prachatickém dívadle: ZDE

Přihlášení ke studiu: ZDE

Výtvarný obor

Výtvarný obor obsahuje jen jedno studijní zaměření, které je ale velmi široké. Zahrnuje jak plošnou, tak prostorovou tvorbu (kresba, malba, keramika, práce s různými materiály). Zároveň chceme zařadit do vyučování filmovou animaci, fotografii a počítačovou grafiku.

Přihlášení ke studiu: ZDE

Taneční obor

Taneční obor se vrátil po několikaleté přestávce do vzdělávacího programu školy. Vyučujeme především klasickou taneční techniku (balet), ale do vyučování se prolínají i prvky lidového, společenského, scénického nebo populárního tance. Přípravná taneční výchova pro žáky pěti a šestileté předchází sedmiletému studiu prvního a čtyřletému studiu druhého stupně.

Tanečníci se svou paní učitelkou nejen zdokonalují techniku, ale připravují i kratší choreografie pro vystoupení a příležitostně i větší tanečně-dramatické kompozice a představení.

Taneční představení Péťa a vlk: ZDE

Přihlášení ke studiu: ZDE