Libíňáček na krajské přehlídce

28.04.2019

Každé dva roky pořádá DDM v Českých Budějovicích podpořené Ministerstvem kultury krajskou přehlídku dětských folklorních souborů. 

V neděli 28. dubna 2019 se v KD Metropol sešlo na 400 tanečníků a muzikantů z celých jižních Čech. Nechyběl ani náš prachatický Libíňáček sestávající z dětí a příbuzných velkého souboru Libín a školní kapelky. Tanečníci předvedli choreografii písní V Prachaticích za branou, Po louce chodila, Husaři, Budějce a Kdyby byl Bavorov. 

Dětská kapelka jim k tomu do kroku hrála. Výkon kapely byl takový, že získala zvláštní ocenění za čistý a přesvědčivý projev. Pro tento mladý soubor to byla první zkušenost na velkém podiu s možností se srovnat se soubory, které fungují již po několik generací. Prostorovou strnulejší zkoušku dopoledne vystřídalo uvolněnější i zodpovědnější vystoupení v kroji. Domů jsme odjížděli unavení, ale i šťastní s přesvědčením, že pokračovat v tradici a šířit ji dál, má smysl. Děkujeme také městu Prachatice za finanční podporu a našim věrným podporovatelům za účast.

Kateřina Weissová