Soutěže 2024 (doplněno)

02.04.2024

V letošním školním roce vyhlásil spolek Ústřední umělecká rada ZUŠ soutěže ve hře na kytaru, smyčcové nástroje, klavír, soutěž orchestrů, literárně-dramatického a výtvarného oboru.

Na výjimečné datum 29. února se sešli jako první klavíristé. Okresního kola se zúčastnilo i devět našich klavíristek a klavíristů. Získali jedno 2. místo a osm prvních míst. Kája s Aničkou postoupily do krajského kola.

Po jarních prázdninách se sešli u nás v Prachaticích kytaristé a hráči na smyčcové nástroje. Není zvláštností, že byla soutěž naplněna především houslisty, ale nakonec se na pódiu objevili i dva violocellisté.

A jak to u nás dopadlo? Největší zájem byl o "stánek s občerstvením", odkud voněly koláče i čerstvě grilované tousty. Výsledkově z našich sedmi soutěžících žáků do krajského kola postoupili čtyři sólisté a jedno trio. Ostatní získali krásné 1. ceny bez postupu nebo 2. ceny.

Ani v krajských kolech se naši žáci neztratili. Získávaly druhé a třetí ceny, fotografické práce výtvarnic Pavly Kozlerové a Martiny Soukupové dokonce s první cenou postoupily na celorepublikovou výstavu výtvarných oborů -Oči dokořán.