Soutěže ZUŠ (průběžně aktualizováno)

11.03.2023

23.2. 2023 - Okresní kolo v komorní hře dechových nástrojů - Ve Vimperku se sešli žáci základních uměleckých škol z Prachaticka, aby se společně inspirovali a také trochu "poměřili síly". Za naši školu si na pódiu zahráli Vítek Krbeček a Kuba Novotný - klarinetové duo pana učitele Hovorky. Získali od poroty nejvyšší počet bodů a s první cenou postoupili do krajského kola. 

10.3. 2023 - Okresní soutěžní setkání akordeonistů - z našeho okresu se zúčastnili jen žáci z naší školy a ZUŠ Vimperk. V programu nebyla jen sólová vystoupení, ale i akordeonovo-klávesový soubor pana učitele Meisla. Všichni prachatičtí i vimperští postoupili do krajského kola, které se bude konat v Třeboni 22. března.

16.3. 2023 - Vítek a Jakub zabojovali v krajském kole a porota jejich výkon ohodnotila 1. cenou! Na postup do ústředního kola to sice v Sezimově ústí nevyšlo, ale my i tak moc blahopřejeme a máme z kluků radost.

22.3. 2023 - Krajské kolo akordeonů v Třeboni - naši nejmenší akordeonisté získali třetí místa, akordeonově-klávesový soubor získal 1. cenu a pozvání na celostátní setkání akordeonových souborů do Dobřan.a

31.3. Společné okresní kolo EKN v Hluboké n. Vltavou - Nikola a Šimon si v pátek naostro otestovali svůj soutěžní repertoár při společném okresním kole v Hlubé nad Vltavou. Oba s prvními místy postoupili do krajského kola ve hře na elektronické klávesové nástroje, a tak si zahrají 28. dubna na domácí půdě! Krajské kolo pořádáme v městském divadle a vy je můžete slyšet naživo!

28.4. Jízda našich klávesáků v soutěži pokračuje. V krajském kole jsme slyšeli letošní výběr nejlepších soutěžících klávesáků v jihočeském kraji a naše dvojice se mezi nimi neztratila. Nikola získala třetí cenu a Šimon s první cenou postoupil do ústředního kola, které se bude v Praze konat na konci května.