Výtvarný obor vystavuje v zimní zahradě městského úřadu

02.05.2019

Vernisáží jsme zahájili výstavu výtvarného oboru nazvanou "Dívám se, dívám...". Tu měl poprvé v režii pan učitel David Žák a nebylo jednoduché navázat na předchozích devět ročníků, které s dětmi připravovala paní učitelka Troubilová. Nový koncept výstavy se ale nakonec velmi povedl. Výstava mapuje práci žáků v uplynulém období školního roku - od prvních seznamovacích prací až po pokročilé portréty a autoportréty.

Jak říká anotace, výstava je plná iluzí, které odkazují na díla mistrů moderních uměleckých směrů, jsou použity trefně a mnohdy vtipně. Žáci nás na vystavených obrazech přesvědčí o své tvůrčí suverenitě, hravosti i poctivé řemeslnosti.

Výstava potrvá do 30. května a je přístupná každý den po dobu otevření Městského úřadu Prachatice.