Září koncertní

02.10.2020

Po "jarním půstu" využili žáci ZUŠ Prachatice poslední krásné podzimní dny, aby tím, co se naučili, potěšili nejen sebe, ale i druhé.

30. září u příležitosti 15. výročí vzniku Hospice sv. Jana N. Neumanna v Prachaticích zahráli a zatančili v hospicovém parku. Za zmínku stojí spojení souboru Beltina s hospicem - muzikanti a tanečníci doprovázeli svým vystoupením už první promo akce, propagující jeho vznik v našem městě. U podpory hospice ZUŠka zůstala i po jeho otevření. K Beltyně se přidal taneční obor, který v parku posledních deset let pořádá jarní vystoupení nebo se klientům i návštěvníkům snažíme zpříjemnit chvíle pestrými komorními koncerty v kapli. Počasí přálo, a tak Beltina, mladí žesťaři, flétnisté a kytaristé hráli, baletky tančily, sluníčko svítilo a všichni se usmívali ... Byl to opravdu KONCERT PRO RADOST, jak jej pořadatelé nazvali.

Hned druhý den jsme pozvali rodiče, přátele a všechny zájemce k nám do ZUŠ na tradiční Koncert na dvorku, tentokrát netradičně na podzim. S jistou dávkou nervozity jsme sledovali předpovědi počasí, a hlavně pak teploty po setmění... Noční koncert v prvním říjnovém dni měl nakonec neobyčejné kouzlo. Tmavá obloha, hudba a tanec v záři barevných reflektorů, pestrý program souborů, sólistů, zpěváků, baletek a k tomu vydatná podpora diváků z pavlačí. Zimu jsme ani nevnímali, atmosféra byla skvělá a věříme, že divákům se koncert líbil stejně jako nám.

Jindra Pavelková text, Jakub Weiss foto