ZUŠka otevřena!

06.06.2022

První ročník našeho minifestivalu ZUŠka otevřena! proběhl 3. června v areálu prachatického Parkánu. Festival odkazuje na celorepublikový happening základních uměleckých škol ZUŠ OPEN, do jehož termínu jsme se letos organizačně nevešli. 

Celý odpolední festivalový program zahájili komorní soubory (flétnové trio, akordeonový soubor, kytarový soubor) s několika skladbami, následovala improvizovaná pohádka O Červené Karkulce v podání menšího mladšího smyčcového souboru a na závě prvního hudebního bloku zahráli na klavír čtyřručně Vojta s Šimonem. 

Po krátké technické přestavbě už na pódiu zahřímaly kotle a svůj dvacetiminutový blok rozehrála a roztančila Beltina. Její bouřlivé bretaňské a irské melodie zklidnil jihočeský folklór v podání kapely a tanečníků z Libíňáčku.

Pak již následovala poslední větší přestavba, kterou příjemně divákům zkrátily zpěvačka Nela Benčová a klavíristka Lucie Dostálová. O závěr programu se musel nakonec postarat skvěle hrající New Years Orchestra. 

Vrcholem programu měla být rocková kapela SynthRock, ale zranění bubeníka z dopolední hodiny tělesné výchovy neumožnilo kapele, aby svůj program tentokrát odehrála. Měly parádně nazkoušeno a doufáme v brzké uzdravení a možnost zahrát si při jiné příležitosti.

Vyšlo počasí, všem vystupujícím moc pomáhala příjemná divácká kulisa a atmosféra.